O Nas

Historia zespołu

Obecny lider grupy PROXY Arkadiusz Sosnowski swą przygodę z muzyką disco polo rozpoczynał wraz z formacją „SKANER” w 1994-1995 roku. W 1996 roku Arek wraz z Wojciechem Pryzmontem i Wojciechem Kuzbielem powołali do życia grupę ELIS znaną z przeboju „Daj mi serce”. W tym składzie wydali płytę pt. "Daj mi serce”. Teledysk do tej piosenki jest dostępny w dziale video.

Już w 1998 roku z inicjatywy Arka oraz Janusza Małyszko (SZARPI) powstała grupa PROXY.W ciągu dwóch lat zdążyli odwiedzić wiele dyskotek na terenie całego kraju.

W roku 2000 Drogi twórców grupy rozeszły się. Arek wyjechał do Belgii, a Janusz do USA. Arek kontynuować karierę muzyczną po za granicami kraju. Grać koncerty w klubach polonijnych na zachodzie (Holandia, Belgia), dzięki czemu zdobył duże doświadczenie w wykonywaniu utworów w językach obcych. Arek to nie tylko wokalista, gra również na wielu instrumentach. Muzyka jest jego życiową pasją. Tym, co robi, udowadnia, że marzenia się spełniają, trzeba po prostu robić to, co się Kocha.

W 2008 roku wrócił do Polski, aby reaktywować grupę Proxy. Do zespołu dołączył Adrian, który przekazuje swoją energię na scenie, zajmuje się kontaktem z publicznością i robi to naprawdę dobrze. Arek i Adrian rozumieją się świetnie, czego owocem są kolejne wspólnie nagrywane utwory, oraz udane imprezy.

Wykonawcy zgodnie twierdzą, że Proxy to nieustannie rozwijający się muzyczny organizm. Fani dają siłę do dalszego działania, to dla nich Proxy rośnie w siłę, a co najważniejsze, w jakość!